Strona główna Aktualności Zadyma w Czarnej .

Zadyma w Czarnej .

1153
0
PODZIEL SIĘ

Łańcuckie Towarzystwo Cyklistów wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Rekreacji w Czarnej  zorganizowało w dniu 18 stycznia 2020 r  Zimowy Maraton Rowerowy MTB LEŚNA ZADYMA pod Patronatem Honorowym Wójta Gminy Czarna Edwarda Dobrzańskiego na dystansie 32 km.

W sobotni  mglisty, mroźny  poranek pojawili się pierwsi kolarze  ZORZY Tarnobrzeg Sławomir i Tadeusz Myckowie. Z upływem czasu przyjeżdżali kolejni kolarze . Biuro zawodów sprawnie pracowało pod wodzą Marcina Rupara i Uli Nowickiej. Zawodnicy przygotowywali się w rytm muzyki oraz prowadzącego spikera . Na starcie maratonu stanęło ok.150 zawodników z Województw Podkarpackiego, Lubelskiego oraz Małopolskiego. Na starcie stanęła też duża grupa reprezentująca powiat łańcucki . Punktualnie o godzinie 11-tej starterzy honorowi V-ce   Starosta Łańcucki  Barbara Pilawa –Kraus oraz Wójt Gminy Czarna Edward Dobrzański dali sygnał do startu. Od samego startu kolarze narzucili piekielne tempo. Wydawało się , że  trasa będzie łatwa, gdyż warunki pogodowe były wręcz wiosenne. Temperatura wzrosła z minus 2 do plus 5. Trasa przebiegała po duktach i drogach leśnych o zmiennej nawierzchni: piasek, żwir ,trawa i asfalt i tak na przemian oraz o przewyższeniu ok. 220 m w masywie leśnym Leśnictwa Czarna, który był majątkiem Ordynacji Potockich. Potworne  tempo narzucił Paweł Źrebiec, Robert Szczuc, Michał Matłosz, Adrian Torba,  Marek Bury, Wojciech Pasowicz, Piotr Biernacki, Piotr Szczepanik,  Maciej Chachara, Marek Kozłowski oraz Andrzej Ulman. Jednak takie szaleńcze tempo utrzymał samotnie tylko Paweł. Pozostali zachowali spokój i rozwagę by utrzymać zdobytą przewagę  nad peletonem. W rywalizacji kobiet  Dominika Żurek nie miała sobie równych rywalek i sama dojechała jako liderka do mety. Dystans 32 km jako pierwszy przyjechał Paweł Źrebiec w czasie 00:59:47.76 przed Robertem Szcuc i Michałem Matłosz .Wśród kobiet pierwsza przyjechała Dominika Żurek  w czasie 1:15:46,81.Nadmienić trzeba ,że w kategorii M-5 niesamowitą rywalizacje stoczyli Tadeusz Mycek i Tadeusz Czwarkiel.

Na zakończenie którzy dojechali do mety stwierdzali ,że trasa technicznie była łatwa ale naprawdę wymagająca. Kilka zmarszczek na trasie dały niejednemu w kość a uda naprawdę zapiekły. Wszyscy stwierdzili, że na następną Zadymę przyjadą. Dzięki ogromnemu wsparciu i zaangażowaniu Wójta Gminy Czarna Edwarda Dobrzańskiego oraz Dyr. GOKiR Małgorzaty Wisz udało się rozegrać ten maraton. Po zakończeniu rywalizacji na każdego zawodnika  czekał ciepły posiłek: gulasz, kiełbaska z rożna oraz rogaliki a do tego kawa i herbata. Tak wspaniałe posiłki przygotowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Zalesia. Na zakończenie zwycięzcy zostali nagrodzeni pucharami, dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi przez   Wójta Gminy Czarna Edwarda Dobrzańskiego , Prezesów ŁTC Tadeusza Dubiela i Jerzego Szpunara  oraz dyr. GOKiR Małgorzatę Wisz. Po dekoracji Wójt Gminy Czarna  i Prezes ŁTC podziękowali uczestnikom za wspaniałą rywalizację fair play a organizatorom,  KGW Zalesie, Leśniczemu Leśnictwa Czarna Edwardowi Dziadosz  oraz strażakom za nieodzowną pomoc w rozegraniu tego wyścigu.

Wyniki na stronie https://timespeed.pl/zapisy

Inf.łtc

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here