Strona główna Aktualności Czy warto jeździć w kasku na rowerze?

Czy warto jeździć w kasku na rowerze?

1268
0
PODZIEL SIĘ

W dniu 25 lipca 2020 r członkowie Łańcuckiego Towarzystwa Cyklistów w Łańcucie spotkali się z Burmistrzem Miasta Łańcuta dr Rafałem KUMEK na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łańcucie w celu pokazania i uświadomienie mieszkańcom Łańcuta, że jazda w kasku na rowerze to żaden obciach. W ostatnich miesiącach zaistniało wiele zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów. Dzięki jeździe w kasku rowerem to same plusy a nie fanaberie. Kask może uchronić rowerzystę przed poważnymi urazami głowy co niekiedy prowadzi do kalectwa bądź śmierci. Burmistrz Miasta Rafał Kumek mówił jesteśmy w okresie wakacji i wzmożonego ruchu turystycznego wiele osób jeździ rowerem  bez kasku na co pozwala prawo. Jednak zdrowy rozsądek przemawia aby wdrażać jazdę rowerem w kasku. Podajemy 7 powodów dla których warto jeździć rowerem w kasku:

 

1.Zmniejsza się kilkakrotnie ryzyko poważnego urazu głowy,

2. Czujesz się bezpieczniej na drodze,

3. Wyglądasz bardziej profesjonalnie,

4. Możesz pokazać własny styl,

5. Masz dodatkową ochronę od słońca i deszczu,

6. Możesz brać udział w zawodach sportowych,

7. Jesteś przykładem dla innych, zwłaszcza najmłodszych.

Warto pamiętać, że posiadanie i używanie kasku nie zwalnia nas z myślenia zdrowo-rozsądkowego oraz przestrzegania przepisów prawa drogowego. Kask nie daje stuprocentowej pewności podczas jazdy rowerem nic nam się nie stanie. Ma on po prostu zmniejszyć potencjalnie niebezpieczne urazy głowy przy upadku lub potrąceniu przez samochód. Jednak  nie jest  tarczą, która uratuje człowieka przed czołowym zderzeniem z samochodem.

7 powyższych argumentów powinno jednakże wystarczyć, by przekonać mieszkańców-rowerzystów, że naprawdę warto jeździć w kasku. Nie ważne, czy wybieracie się w kilkutygodniową podróż, czy tylko dojeżdżacie do pracy – kask powinien towarzyszyć  wam zawsze, gdy używacie roweru. Obecnie na rynku mamy tyle różnych modeli rowerowych kasków, że na pewno znajdziecie taki, w którym będziecie się czuć dobrze. Nie trzeba wydawać grubych pieniędzy, choć powiedzmy sobie szczerze: kto mądry oszczędza na bezpieczeństwie?

Inf. łtc/td

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here