Strona główna O nas

O nas

ŁAŃCUCKIE TOWARZYSTWO CYKLISTÓW

ZARZĄD

FUNKCJA IMIĘ I NAZWISKO
Prezes zarządu Tadeusz Dubiel
Wiceprezes Jerzy Szpunar
Skarbnik Paweł Reizer
Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Grzegorz Uberman
Członek Komisji Stanisław Dołęga
Członek Komisji Mariusz Motyka

DANE REJESTROWE

Nazwa Łańcuckie Towarzystwo Cyklistów
Rejestr Rejestr Stowarzyszeń
Numer KRS 0000415359
NIP 8151796917
REGON 180826252
Forma prawna Stowarzyszenie kultury fizycznej o zasięgu ogólnokrajowym
Adres Podzwierzyniec 41
37-100 Łańcut
woj. podkarpackie
Adres WWW ltc-lancut.pl
E-mail kontakt@ltc-lancut.pl

HISTORIA - CZYLI JAK TO SIĘ ZACZĘŁO

Łańcuckie Towarzystwo Cyklistów w Łańcucie powstało w marcu 2012 roku. Powołało go kilkunastu zapaleńców lubiących sport, w szczególności jazdę na rowerze. Miasto Łańcut oraz Powiat Łańcucki posiada wspaniałe tereny do uprawiania turystyki rowerowej oraz amatorskich wyścigów kolarskich szosowych i górskich.

W związku z tym, że kilku kolegów ścigało się amatorsko na różnych wyścigach w kraju i zagranicą jak Słowacja, Czechy i Węgry a to: Tatry Tour, Jarna Clasika, Tour de Pelso, Wyścig Doliną Popradu czy Ultramaraton Bałtyk Bieszczady 1008 km NON STOP, a także uprawiało turystykę rowerową po kraju i Europie, postanowiliśmy się zorganizować, by nie być anonimowym kolarzem.

ŁTC

Chcemy pokazać Naszym mieszkańcom, że każdy od młodzika po seniora może wolny czas spędzić na sportowo, w dobrym towarzystwie, a zabawy będzie miał na ile zdrowie pozwoli, a także porówna swoje przygotowanie z innymi rówieśnikami. Zorganizowaliśmy na Dzień Dziecka 1 czerwca 2011r I Łańcucką Roweromanię podczas, której na terenie zabytkowego Lasku Bażantarnia i obiektach MOSiR w Łańcucie przy ul. Składowej przeprowadziliśmy wyścigi rowerowe. Frekwencja dopisała zarówno wśród dzieci i dorosłych choć szału nie było.

Dlatego stwierdziliśmy, że jest ogromne zapotrzebowanie na tego typu imprezy rowerowe, a w regionie ich nie ma. W naszym wyścigu rywalizowało 40 kolarzy dorosłych z Przeworska, Łańcuta, Rzeszowa i Leżajska w różnych kategoriach wiekowych oraz 30 rowerzystów w kat. młodzików i juniorów.

Kolejne lata pokazały, że organizowane przez nas wyścigi szosowe i górskie są przygotowane profesjonalnie pod względem organizacji, trudności tras i rywalizacji.

W roku 2014 zorganizowaliśmy 3 wyścigi pn. III Łańcucki Maraton MTB, Maraton XC w ramach IV Łańcuckiej Roweromanii oraz II Łańcucki Klasyk Szosowy, w których wzięło udział około 450 kolarzy. W naszych wyścigach udział brali kolarze z województw: podkarpackiego, małopolskiego, lubelskiego, kieleckiego i śląskiego a także byli kolarze z Ukrainy.

Dużą popularnością cieszą się wyścigi zarówno górskie, które są bardzo widowiskowe i wyścigi szosowe. Za organizację Łańcuckiego Maratonu MTB i Łańcuckiego Klasyka zostaliśmy uhonorowani przez Ministerstwo Sportu pucharem okolicznościowym, który przekazał nam Podsekretarz Stanu Bogusław Ulijasz.

CZŁONKOWIE TOWARZYSTWA

FUNKCJA IMIĘ I NAZWISKO
Członek Towarzystwa Tadeusz Dubiel
Członek Towarzystwa Jerzy Szpunar
Członek Towarzystwa Jerzy Bardian
Członek Towarzystwa Paweł Reizer
Członek Towarzystwa Bogdan Kuźniar
Członek Towarzystwa Aleksander Kusz
Członek Towarzystwa Paweł Jaźwa
Członek Towarzystwa Wiesław Sura
Członek Towarzystwa Jakub Jamrozik
Członek Towarzystwa Marcin Rupar
Członek Towarzystwa Sebastian Nycz
Członek Towarzystwa Paweł Kurek
Członek Towarzystwa Wojciech Piekło
Członek Towarzystwa Grzegorz Uberman
Członek Towarzystwa Stanisław Dołęga
Członek Towarzystwa Iwona Łysik
Członek Towarzystwa Dorota Szubart
Członek Towarzystwa Bogdan Malik
Członek Towarzystwa Edward Kurdziel
Członek Towarzystwa Urszula Nowicka
Członek Towarzystwa Witold Dubiel
Członek Towarzystwa Mariusz Motyka