O nas

O nas

ŁAŃCUCKIE TOWARZYSTWO CYKLISTÓW

ZARZĄD

FUNKCJA IMIĘ I NAZWISKO
Prezes zarządu Tadeusz Dubiel
Wiceprezes Jerzy Szpunar
Skarbnik Paweł Reizer
Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Grzegorz Uberman
Członek Komisji Stanisław Dołęga
Członek Komisji Mariusz Motyka

Konto:PODKARPACKI BANK SPÓŁDZIELCZY: 73 8642 1142 2014 2406 7913 0001

Nazwa Łańcuckie Towarzystwo Cyklistów
Rejestr Rejestr Stowarzyszeń
Numer KRS 0000415359
NIP 8151796917
REGON 180826252
Forma prawna Stowarzyszenie kultury fizycznej o zasięgu ogólnokrajowym
Adres Podzwierzyniec 41
37-100 Łańcut
woj. podkarpackie
Adres WWW ltc-lancut.pl
E-mail kontakt@ltc-lancut.pl

HISTORIA - CZYLI JAK TO SIĘ ZACZĘŁO

Łańcuckie Towarzystwo Cyklistów w Łańcucie powstało w marcu 2012 roku. Powołało go kilkunastu zapaleńców lubiących sport, w szczególności jazdę na rowerze. Miasto Łańcut oraz Powiat Łańcucki posiada wspaniałe tereny do uprawiania turystyki rowerowej oraz amatorskich wyścigów kolarskich szosowych i górskich.

W związku z tym, że kilku kolegów ścigało się amatorsko na różnych wyścigach w kraju i zagranicą jak Słowacja, Czechy i Węgry a to: Tatry Tour, Jarna Clasika, Tour de Pelso, Wyścig Doliną Popradu czy Ultramaraton Bałtyk Bieszczady 1008 km NON STOP, a także uprawiało turystykę rowerową po kraju i Europie, postanowiliśmy się zorganizować, by nie być anonimowym kolarzem.

ŁTC

Chcemy pokazać Naszym mieszkańcom, że każdy od młodzika po seniora może wolny czas spędzić na sportowo, w dobrym towarzystwie, a zabawy będzie miał na ile zdrowie pozwoli, a także porówna swoje przygotowanie z innymi rówieśnikami. Zorganizowaliśmy na Dzień Dziecka 1 czerwca 2011r I Łańcucką Roweromanię podczas, której na terenie zabytkowego Lasku Bażantarnia i obiektach MOSiR w Łańcucie przy ul. Składowej przeprowadziliśmy wyścigi rowerowe. Frekwencja dopisała zarówno wśród dzieci i dorosłych choć szału nie było.

Dlatego stwierdziliśmy, że jest ogromne zapotrzebowanie na tego typu imprezy rowerowe, a w regionie ich nie ma. W naszym wyścigu rywalizowało 40 kolarzy dorosłych z Przeworska, Łańcuta, Rzeszowa i Leżajska w różnych kategoriach wiekowych oraz 30 rowerzystów w kat. młodzików i juniorów.

Kolejne lata pokazały, że organizowane przez nas wyścigi szosowe i górskie są przygotowane profesjonalnie pod względem organizacji, trudności tras i rywalizacji.

W roku 2014 zorganizowaliśmy 3 wyścigi pn. III Łańcucki Maraton MTB, Maraton XC w ramach IV Łańcuckiej Roweromanii oraz II Łańcucki Klasyk Szosowy, w których wzięło udział około 450 kolarzy. W naszych wyścigach udział brali kolarze z województw: podkarpackiego, małopolskiego, lubelskiego, kieleckiego i śląskiego a także byli kolarze z Ukrainy.

Dużą popularnością cieszą się wyścigi zarówno górskie, które są bardzo widowiskowe i wyścigi szosowe. Za organizację Łańcuckiego Maratonu MTB i Łańcuckiego Klasyka zostaliśmy uhonorowani przez Ministerstwo Sportu pucharem okolicznościowym, który przekazał nam Podsekretarz Stanu Bogusław Ulijasz.

Dział

Empty section. Edit page to add content here.