Strona główna Aktualności Łańcucki Klasyk ma już swoich zwycięzców.

Łańcucki Klasyk ma już swoich zwycięzców.

283
0
PODZIEL SIĘ

Ósma edycja Łańcuckiego Klasyka im. gen. J Gdańskiego zakończona. Łańcucki Klasyk rozegrany na szosach Miasta Łańcuta, Gminy Łańcut, Gminy Markowa i Miasta i Gminy Kańczuga w wymarzonych warunkach pogodowych choć alerty ostrzegawcze były. Wczorajsza burza nie narobiła bałaganu organizatorom na drogach. Na starcie do rywalizacji stanęło 150 kolarzy z województw małopolskiego, lubelskiego, śląskiego i podkarpackiego. Punktualnie o 11.oo kolarze uczcili minutę ciszy 77 Rocznicę Powstania Warszawskiego. Następnie starterzy honorowi Starosta Łańcucki Adam Krzysztoń, gen. Józef Gdański i dyrektor MOSiR w Łańcucie Jerzy Hałka dali sygnał do startu. Peleton ruszył z parkingu MOSiR na start ostry na ul. Potockich w Łańcucie. Po starcie peleton zwarty pędził do pierwszej premii górskiej w Cierpiszu. Od samego początku duże tempo narzucili Tomasz Rudnicki,Piotr Szczepanik,Andrzej Ulman, Marcin Kosterkiewicz oraz Mateusz i Patryk Burdowie. W początkowej fazie wyścigu peleton jechał zwarty naprawdę w niesamowitym tempie. Nikt nie puszczał koła. W czasie podjazdu do Cierpisza Górnego zaczęło się coś dziać. Do czołówki dołączył Maciej Szczepanik, który dokręcał a pozostali nie chcieli odpuścić. Kiedy zostało 500 m do pierwszej premii, błyskawicznie w niesamowitym tempie ruszył Patryk Burda, któremu nie pozwolili daleko odjechać ale peleton został rozerwany na strzępy. W pogoń ruszył Szczepanik i Mateusz Burda , którzy przed kreską wyprzedzili Patryka Burdę. Od tej premii zawiązała się 3 osobowa ucieczka, która natychmiast uzyskała 200 m przewagę i powiększała coraz bardziej. Premię Górską w Cierpiszu wygrali Mateusz Burda oraz Agata Wawrzaszek, która nie dała swoim rywalkom żadnych szans. Kolejny podjazd i kolejna Premia Górska w Lipniku. Dzięki dobrej współpracy trójka uciekinierów powiększyła zyski do 1 km przewagi nad rozbitym peletonem\, gdzie dominowali Cezary Wójcik, Andrzej Ulman i Bartłomiej Oświt a wśród pań Agata Wawrzaszek .

O wygraną premię nikt nie odpuszczał z uciekających i o grubość opony wygrał Szczepanik przed Burdą a wśród pań Agata Wawrzaszek . Wydawało się że trójka dojedzie w całości do mety. Jednak kolejny zjazd bardzo szybki kończący się zmiana rytmu i ponowny podjazd odcisnął swoją moc wśród uciekających. Następny karkołomny zjazd doprowadził,że Szczepanik lepiej pokonywał zjazd i odjechał od pozostałych. W Tarnawce uciekł od pozostałych a widać było,że dobrze się czuje bo powiększał dystans i do 3 Premii Górskiej w Husowie podążał sam a konsekwencji samotnie dojechał do mety pozostawiając kolegów za sobą. Tuż przed meta dosłownie 1200 m zerwało się siodełko. Od tego momentu Szczepanik do mety dojechał na stojąco. Maciej Szczepanik Łańcucki Klasyk wygrał z czasem 1.54.37 przed Cezarym Wójcikiem i Bartłomiejem Oświt. Wśród kobiet wygrała Agata Wawrzaszek z czasem 2:11;08 przed Moniką Węgrzyn i Elizą Jusyp. W ramach Łańcuckiego Klasyka rozegrany został wyścig o Puchar komendanta Powiatowego PSP w Łańcucie st.bryg. Bogusława Golenii. W kategorii straż wygrał Andrzej Ulman przed Tomaszem Rudnickim i Robertem Długosz, których w imieniu Komendanta Powiatowego PSP w Łańcucie nagradzał mł. bryg. Piotr Glac. Na zakończenie zwycięzców nagradzali Burmistrz Miasta Łańcuta Rafał KUMEK, Starosta Łańcucki Adam Krzysztoń, Wójt Gminy Markowa Mirosław Mac, w imieniu Wójta Gminy Łańcut Z-ca Wójta Łukasz Hubert oraz w imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Kańczuga Sekretarz Miasta i Gminy Teresa Argasińska, gen. Józef Gdański, dyr.MOSiR Jerzy Hałka, właścicielka Sklepu 4F Dominika Ulman oraz prezesi ŁTC Tadeusz Dubiel i Jerzy Szpunar.

Organizatorzy serdecznie dziękują firmie FIX FORUM LIDER sp.z oo. CITROEN za udostępnienie samochodów do obsługi wyścigu .

Wszystkie wyniki na stronie www.timekeeper.pl .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here