Strona główna Aktualności Jacek Kłeczek zwycięzcą na lodowej trasie Leśnej Zadymy.

Jacek Kłeczek zwycięzcą na lodowej trasie Leśnej Zadymy.

698
0
PODZIEL SIĘ

Łańcuckie Towarzystwo Cyklistów w Łańcucie 29 stycznia 2022 r zorganizowało III Edycję Leśnej Zadymy Zimowego Maratonu MTB pod Patronatem Honorowym Wójta Gminy Czarna Edwarda Dobrzańskiego i Starosty Łańcuckiego Adama KRZYSZTONIA na terenie masywu Leśnictwa Czarna. Organizatorzy przygotowali trasę Leśnej Zadymy pod śnieżną scenerię ale aura spłatała niesamowitego figla, gdyż w piątek padał deszcz a trasy zrobiły się grząskie breja śnieżna oraz niesamowite rozlewiska wodne co poukrywały wyrwy.

Sobotni poranek przywitał kolarzy mrozem ale i słoneczko zaświeciło. Mróz zrobił niezłą frajdę, trasa zamieniła się w tor łyżwiarski. Kto nie przygotował sprzętu odpowiednio to na trasie musiał zapłacić niezłym wysiłkiem. Na trasie decydowały nie tylko opony ale niedostosowane ciśnienie czy brak objeżdżenia w tak ekstremalnych warunkach. Jednak trasa prowadzona była po drogach szutrowych oraz duktach leśnych, gdzie kolarze nie mogli na moment stracić koncentracji czy tez odpocząć na kole, gdyż cały czas trzeba było kręcić bo rywal odjeżdżał. Mocna grupa składzie Kłeczek, Kofin, Buciak, Jarosz Szczuc i Bury od samego startu nadawali tempo a wśród pań Pokorska-Drzał , Szczuc i Pasula. Wydawało się, że dystans 35 km można pokonać bez problemu i większego wysiłku ale oblodzenia i zmienność nawierzchni były dla niektórych wielkim wyzwaniem. Pomimo,że większość dystansu była biała ale ta zmienność i kilka pagórków zrobiło swoje, ze peleton rozbił się na malutkie grupki. Z uciekającej grupy najlepiej przygotowani byli Kłeczek i Kofin zarówno pod względem fizycznym i technicznym co przeważyło o ich zwycięstwie. Wśród pań zwyciężyła Pokorska-Drzał przed Szczuc.

Na zakończenie zwycięzcy zostali nagrodzeni pucharami, dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi przez Wójta Gminy Czarna Edwarda Dobrzańskiego , Starostę Łańcuckiego Adam Krzysztonia i Prezesów ŁTC Tadeusza Dubiela i Jerzego Szpunara. Ponadto Wójt Gminy Czarna Edward Dobrzański i Starosta Łańcucki Adam Krzysztoń podziękowali Prezesowi Zarządu Firmy SINAR Grzegorzowi Uberrman oraz Prezesowi Sieci Aptek Bartoszowi Bardian za pomoc w organizacji maratonu a strażakom OSP z Czarnej, Medyni Łańcuckiej i Głogowskiej za pomoc w zabezpieczeniu. Wiele pracy w obsłudze maratonu włożyli Gosia i Mariusz Bauerowie oraz Ula Nowicka,Asia Lekki ,Iwona Plesnar Bogdan Kuźniar i Olek Kusz. Kolarze byli pilotowani przez członków Gmoto Pawła i Michała Cebulak. Obsługę medialną i fotograficzna prowadził Andrzej Pietrukaniec i Grzegorz Krupa .Szczególne podziękowania Łańcuckie Towarzystwo Cyklistów w Łańcucie składa Pani dyr. GOKiR w Czarnej Katarzynie Gargała za nieoceniony wkład w organizacje maratonu a Pani Zofii Cyrnek za przygotowanie posiłków.

Wyniki na stronie www.TimeKeeper.pl

inf.łtc/td

kat. M-1 kat. M-2

1.Seweryn Czarnota – 1:5-:27 1.Borowski Mateusz – 1:55:11

2.Radosław Rzemień 2.Szubski Artur

kat. M-3 kat. M-4

1.Buciak Marek – 1:32:26 1.Kłeczek Jacek – 1:29:00

2.Smoliński Marcin – 1:40:27 2. Kofin Łukasz – 1:29:06

3.Chachura Maciej – 1:40:30 3.Jarosz Paweł – 1:32:36

kat. M-5 kat. M-6

1.Bińkiewicz Damian – 2:04:00 1.Kurdziel Edward – 1:49:12

2.Pałys Aleksander – 2:10:42 2.Grdeń Wiesław – 2:04:05

3.Cynk Adam – 2:10:43 3.Migała Zbigniew – 2:28:01

kat. K-2 kat. K-1

1.Urszula Pokorska-Drzał – 1:47:51 1.Filip Natalia – 2:14:14

2.Szczuc Małgorzata – 2:06:50

3.Pasula Katarzyna – 2:10:14

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here