Strona główna Aktualności III Rodzinny Rajd Rowerowy Szlakiem Szlakiem GREEN VELO.

III Rodzinny Rajd Rowerowy Szlakiem Szlakiem GREEN VELO.

70
0
PODZIEL SIĘ
Miłośnicy dwóch kółek wraz z rodzinami stawili się przed Ośrodkiem Kultury w Głuchowie na wspólny wyjazd rowerami po szlaku Green Velo przebiegającym w północnej części Powiatu Łańcuckiego.
Aura na wypady rowerowe nad wyraz przyjazna .Organizatorzy rajdu Centrum Kultury Gminy Łańcut Ośrodek Kultury w Głuchowie i Łańcuckie Towarzystwo Cyklistów w Łańcucie przygotowali fajną trasę . Trasa prowadziła po drogach szutrowych, leśnych i krótkie odcinki asfaltowe . Każdy mógł ten dystans 55 km pokonać, choć leśne odcinki dróg o podłożu piaszczystym dały niezły wycisk rowerzystom. Od razu na twarzach pojawiły się rumieńce i kropelki potu. Odwiedzieliśmy wiele pięknych ale zapomnianych kapliczek i krzyży rozsianych po masywach leśnych w byłej Puszczy Sandomierskiej i posiadłościach Ordynacji Potockich z Łańcuta .
Podczas rajdu dowiedzieliśmy się też o miejscach tragicznych z różnych okresów m.in. o Diable Łańcuckim Stanisławie Stadnickim, który za swoje niecne czyny zginął a sprawca jego zguby obnosił jego odciętą głowę po Lublinie, miejsce ranienia Dżulii Zamojskiej przez odyńca podczas polowania czy miejsca straceń Władysława Dziergi i Stanisława Dudka żołnierzy AK w okresie II wojny światowej a także wspaniałe kaplice św. Huberta w Białobrzegach i św. Antoniego w Żołyni . Organizatorzy zadbali tez na upalną sobotę wspaniale serowniki i wodę , by rowerzyści mogli uzupełnić utracone kalorie i elektrolity. Na zakończenie rajdu czekała pod grzybkiem gorąca herbata i kiełbaski prosto z rożna . Wszyscy dotarli do mety rajdu cali choć nieźle utrudzeni👌Rowerzyści stwierdzili, że pomimo upału, zmęczenia wyjazd w tak urokliwe tereny był wspaniały bo przebiegał z dala od szos i aut. Udowodniliśmy swoim uczestnictwem ,że warto być z nami i zapoznać się nieco z historią naszego regionu .
Inf.ltc/td

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here