NASI SPONSORZY

Główny sponsor:

Ciepłownia Łańcut Sp. z o.o.

 

Witamy na stronie Łańcuckiego Towarzystwa Cyklistów 

Jesteśmy  stowarzyszeniem turystyczno - sportowym skupiającym czynnie uczestniczących amatorów turystyki rowerowej oraz sympatyków sportu, zdrowego trybu życia. 

Naszym głównym celem jest promowanie turystyki rowerowej oraz kolarstwa amatorskiego i górskiego. 

Zapraszamy do udziału w naszych przedsięwzięciach.Zawartość

 

 

AKTUALNOŚCI

Historia Aktualności >>>

  

28.07.2014

 

Łańcuccy kolarze na ROAD MARATON

 


    W dniu 26 lipca 2014 r w Nowym Sączu  rozegrany został jednodniowy wyścig kolarski na dystansie 78 km i przewyższeniu 1300 m w którym udział wzięli członkowie Łańcuckiego Towarzystwa Cyklistów w Łańcucie a mianowicie:

Dominik CYBURT ,Sebastian CIEŚLACHOWSKI i Krzysztof MICHNO.

Trasa przebiegała po pięknych terenach Beskidu Sądeckiego z Nowego Sącza przez Obrantową- Lipnicę Wielką-Korzenną –Grybów- Mystków –Nowy Sącz .Na wymagającej  trasie do rywalizacji stanęło 120 kolarzy. Na trudnej i wymagającej trasie w rywalizacji bardzo dobrze spisali się nasi kolarze :

KRZYSZTOF MICHNO , w  KAT.A – zajął 2 miejsce a w klasyfikacji OPEN  zajął 5 miejsce z czasem 2.23.51,68
SEBASTIAN CIEŚLACHOWSKI ,  w KAT.B zajął 13 miejsce a w klasyfikacji OPEN 36 miejsce z czasem 2.34.46,70
DOMINIK CYBURT , w KAT.H  zajął 4 miejsce a w klasyfikacji OPEN 47 z czasem 2.36.09,56.

Informację przygotował :

Tadeusz Dubiel

Prezes ŁTC

01.07.2014

 

IV edycją Łańcuckiej Roweromanii rozpoczęto Wakacje 2014 r .

 W dniu 29 czerwca 2014 r w godzinach 10.oo-15.oo na terenie obiektów MOSiR oraz Lasku Bażantarnia w Łańcucie odbyła się IV Łańcucka Roweromania ,którą zorganizowało Łańcuckie Towarzystwo Cyklistów w Łańcucie wspólnie z MOSiR Łańcut pod patronatem Burmistrza Miasta Łańcuta Stanisława GWIZADAKA. Celem tej imprezy było pokazanie aktywnego spędzenia czasu na wolnym powietrzu w miejscach ,które są  obok nas o   wspaniałych walorach do wypoczynku. Ponadto przedstawiony został problem UZALEŻNIEŃ opracowany przez dr. Zawadzką –Kluz , można było dowiedzieć się o zagrożeniach podczas wakacji czyhających na młodzież i dzieci - pogadanka z policjantami KPP w Łańcucie ,pokaz reanimacji podczas akcji ratowniczej prowadzonej przez strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie jak udzielić pierwszej pomocy osobom poszkodowanym  w wypadkach drogowych i innych jak się zachowywać na terenach leśnych i akwenach wodnych. Powyższe tematy miały wielu słuchaczy ,gdyż z tymi problemami spotykają się na co dzień a niekiedy niektóry sytuacje wymagają gwałtownej reakcji i prawidłowej pomocy. Lektorzy tych dziedzin tłumaczyli, że takich sytuacji nie należy się bać a tylko rozsądnie do tych problemów podchodzić. Głównymi atrakcjami  „Roweromanii” były wyścigi kolarstwa górskiego dla wszystkich .Do rywalizacji stanęło 100 zawodników oraz około 400 osób kibicowało na trasach .Wyścigi były poprowadzone duktami leśnymi tzw rundami co przyciągnęło wielu kibiców gdyż można było zobaczyć rywalizację zawodników podjeżdżających „Pod Dęba” i przejazd rynną co zawodnicy sobie chwalili .  Wyścigi były zorganizowane dla milusińskich 3-5 lat ,6-8 lat i 9 – 10 lat  na dystansie 600m i 1200m  ,dla młodzieży do lat 15 na dystansie 5km  , wyścigi na dystansie 20 km i 40 km  w kategoriach wiekowych. Odbył się też I Maraton VIP-owski na dystansie 5 km w którym udział wzięli m.in. Starosta Łańcucki , biznesmeni łańcuccy oraz samorządowcy. W każdym wyścigu widać było jak zawodnicy są dobrze przygotowani do startu ,walka na trasie była fair play do samej mety. Warunki na trasach były bardzo dobre a zawodnicy docenili starania organizatorów swoją obecnością  gdyż trasa była szybka i wymagająca. Na dystansie 40 km było 1000 m przewyższeń     Ponadto Tadeusz Dubiel Prezes i Jerzy Szpunar  V-ce Prezes  w imieniu  Łańcuckiego Towarzystwa Cyklistów złożyli podziękowania Stanisławowi Gwizdak Burmistrzowi Miasta Łańcuta ,Adamowi Krzysztoń Staroście Łańcuckiemu ,insp. Robertowi Woźnik Komendantowi Powiatowemu Policji , st. bryg. Romanowi Poterek  Komendantowi Powiatowemu Państwowej Straży Pożarnej oraz Juliuszowi Wójcik  Nadleśniczemu Lasów Państwowych w Kańczudze za nieodzowną pomoc w organizacji wyścigów kolarskich na terenie Powiatu Łańcuckiego .Na zakończenie IV Edycji Łańcuckiej Roweromanii Burmistrz Miasta Łańcuta Stanisław Gwizdak ,Tadeusz Dubiel Prezes ŁTC i Jerzy Szpunar V-ce Prezes ŁTC wręczyli zwycięzcom dyplomy, statuetki oraz nagrody rzeczowe .

ŁTC Łańcut

 

Wyniki oficjalne „IV Roweromanii” w Łańcucie z dnia 29.06.2014 rok

Subskrybuj nasze aktualności

Otrzymuj ważne aktualizacje i najnowsze wiadomości z Łańcuckie Towarzystwo Cyklistów, poprzez zapisanie się do naszego newslettera.

Pola oznaczone * są wymagane.