NASI SPONSORZY

Główny sponsor:

Ciepłownia Łańcut Sp. z o.o.

 

Witamy na stronie Łańcuckiego Towarzystwa Cyklistów 

Jesteśmy  stowarzyszeniem turystyczno - sportowym skupiającym czynnie uczestniczących amatorów turystyki rowerowej oraz sympatyków sportu, zdrowego trybu życia. 

Naszym głównym celem jest promowanie turystyki rowerowej oraz kolarstwa amatorskiego i górskiego. 

Zapraszamy do udziału w naszych przedsięwzięciach.Zawartość

 

 

Mnóstwa prezentów pod zieloną choinką,
pyszności na wigilijnym stole,
wspaniałej rodzinnej atmosfery,
wypełnionej melodią staropolskich kolęd,
a także wystrzałowego, bąbelkowego Sylwestra
i spełnienia marzeń w Nowym Roku życzy

zarząd ŁTC

 

AKTUALNOŚCI

Historia Aktualności >>>

  

21.11.2014

 

 
     W dniu 20 listopada 2014 r o godzinie 16-tej  członkowie zarządu Łańcuckiego Towarzystwa Cyklistów Tadeusz Dubiel ,Jerzy Szpunar  oraz  Burmistrz Miasta Łańcuta Stanisław Gwizdak spotkali się z członkami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Łańcucie podczas akcji edukacyjnej  BĄDŹ WIDOCZNY NA DRODZE. W czasie spotkania Burmistrz Miasta Stanisław Gwizdak oraz Tadeusz Dubiel i Jerzy Szpunar wręczyli wszystkim uczestnikom opaski odblaskowe.


     Łańcuckie Towarzystwo Cyklistów wspólnie z Burmistrzem Miasta Łańcuta Stanisławem Gwizdak oraz firmą motoryzacyjną EJP Janusza Pusza już od 4 lat prowadzi kampanię na rzecz poprawy bezpieczeństwa wśród niechronionych uczestników ruchu drogowego a mianowicie pieszych i rowerzystów p.n.”BĄDŹ WIDOCZNY NA DRODZE”. Takie akcje prowadzimy w ramach Łańcuckiej Roweromani , która corocznie odbywa się na obiektach MOSiR i Lasku Bażantarnia. Dzięki tym akcjom Pan Burmistrz dostarczoną wiedzę przekłada na inwestycje drogowe poprzez budowę nowych dróg i chodników. Członkowie Uniwersytetu Trzeciego  Wieku są bardzo aktywni i uprawiają jogin, nordic wiking oraz jazdę na rowerze dlatego też chcemy przeprowadzić akcję społeczno-edukacyjną by też wiedzieli, że wszystkim zależy na zdrowiu naszych seniorów a korzystanie z opasek odblaskowych to bezpieczeństwo własne i innych . Jesienią i zimą kiedy szybko zapada zmrok ,wtedy to notuje się najwięcej wypadków drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów. Wg statystyk 36% wypadków ma miejsce na przejściach dla pieszych pomimo, że znajdują się one w terenie zabudowanym ale za to słabo oświetlone a osoby piesze źle widoczne. Założenie elementów odblaskowych zwiększa odległość z której jest widoczny nawet do 150 m a na prostym odcinku drogi nawet do 1 km przez co wydłuża się czas na poprawną  reakcję  kierowcy a to zwiększa się bezpieczeństwo pieszego lub rowerzysty. Świadomość zagrożeń, wynikających ze słabej widoczności na drogach pieszych i rowerzystów w okresie jesienno-zimowym ,sprawia ,że po raz kolejny podejmujemy działania mające na celu zwrócenie uwagi na ten problem.

 

 

 

 

 

 

Akcja ma charakter edukacyjny, o zagrożeniu uświadamiani są rodzice i dziadkowie ,gdyż oni najwięcej czasu poświęcają maluchom. Głównym celem jest kształtowanie poprawnych nawyków, opartych na zdrowym rozsądku zarówno po stronie pieszych jak i kierowców a także na wdrażanie bezpiecznego poruszania się w ruchu  drogowym korzystając z elementów odblaskowych i po prostu trzeba być widocznym na drodze.

Wręczone opaski odblaskowe przez Burmistrza Miasta Łańcuta oraz Tadeusza Dubiela i Jerzego Szpunara  przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa a tym samym seniorzy będą świecić przykładem dla swoich najbliższych.                          
                                                                                

 

 

 

 

Prezes Zarządu ŁTC

18.11.2014

 

Subskrybuj nasze aktualności

Otrzymuj ważne aktualizacje i najnowsze wiadomości z Łańcuckie Towarzystwo Cyklistów, poprzez zapisanie się do naszego newslettera.

Pola oznaczone * są wymagane.