Strona główna Aktualności II Łańcucka Roweromania – podsumowanie

II Łańcucka Roweromania – podsumowanie

1309
0
PODZIEL SIĘ

W dniu 2 czerwca 2012 r w godzinach 9.oo-15.oo na terenie obiektów MOSiR oraz Lasku Bażantarnia w Łańcucie odbyła się 2 Łańcucka Roweromania ,którą zorganizowało Łańcuckie Towarzystwo Cyklistów w Łańcucie wspólnie z MOSiR Łańcut pod patronatem Burmistrza Miasta Łańcuta. Celem tej imprezy było pokazanie aktywnego spędzenia czasu na wolnym powietrzu w miejscach, które są obok ale nie znamy ich wspaniałych walorów do wypoczynku.

Ponadto przedstawiony został problem UZALEŻNIEŃ opracowany referat przez dr. Zawadzką–Kluz oraz przez policjantów Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie w zakresie bezpiecznego poruszania się na drogach, a przez strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie jak udzielić pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach drogowych. Powyższe tematy miały wielu słuchaczy, gdyż z tymi problemami spotykają się na co dzień, a niekiedy niektóry sytuacje wymagają gwałtownej reakcji i prawidłowej pomocy, gdzie lektorzy tych dziedzin tłumaczyli, że takich sytuacji nie należy się bać a tylko rozsądnie do tych problemów podchodzić.

Nie brakowało ciekawych pokazów jazdy trialowej przez Łukasza Kowala. Głównymi atrakcjami Roweromanii były wyścigi kolarstwa górskiego dla wszystkich. Wyścigi były zorganizowane dla milusińskich na dystansie 300m, dla młodzieży do lat 15 na dystansie 5 km oraz wyścigi w kategoriach wiekowych, gdzie w poszczególnych grupach wiekowych wygrali:

M-1 na dystansie 28 km

 1. Dawid OSTAPOWICZ – CWKS RESOVIA Rzeszów
 2. Michał WILK – CWKS RESOVIA Rzeszów
 3. Marcin ŻURAW – PSK Przeworsk

M-2 na dystansie 40 km

 1. Łukasz OLEJARZ – PSK Przeworsk
 2. Piotr WRÓBLEWSKI – AVALON Rzeszów
 3. Wojciech KWIATEK – Niezrzeszony

M-3 na dystansie 40 km

 1. Dominik JAKUBOWSKI – NIEZRZESZONY
 2. Janusz ŁODEJ – MAY DAY START Lublin
 3. Tomasz PIELA – NIEZRZESZONY

M-4 na dystansie 28 km

 1. Stanisław OWANEK – NIEZRZESZONY
 2. Marek CUPRYŚ – REBIKE IMPULSE TEAM
 3. Grzegorz ŚWIDER – NIEZRZESZONY

M-5 na dystansie 28 km

 1. Tadeusz MYCEK – NIEZRZESZONY
 2. Kazimierz STOPA – PSK Przeworsk
 3. Jan SERAFIN – NIEZRZESZONY

K-Open na dystansie 20 km

 1. Joanna KŁOSOWICZ – REBIKE IMPULSE TEAM
 2. Anastazja DUB – LWÓW

Na zakończenie imprezy zostały wręczone dyplomy i nagrody dla zwycięzców wyścigu przez Przewodniczącego Rady Miasta Łańcuta dr inż. Jacka Bartmana, który gratulował zwycięzcom sukcesów z osiągniętych wyników a organizatorom życzył by tego rodzaju impreza odbywała się corocznie w Łańcucie na terenie Lasku Bażantarnia gdzie są znakomite ścieżki do uprawiania tego rodzaju sportu.

Uczestnicy 2 Łańcuckiej Roweromanii w ramach akcji POLSKA NA ROWERY dziękowali za wspaniałą imprezę i prosili by niebyła to ostatnia. Zachwyceni byli położeniem lasku oraz trasą i jej przygotowaniem która dla wszystkich była wymagająca zarówno pod względem wysiłkowym jak i technicznym. Organizatorzy również byli zadowoleni z imprezy ponieważ mieszkańcy wyszli z domów a rowerzyści naprawdę ożywili Las Bażantarnia swoją obecnością. W końcu nasza mała ojczyzna będzie znana nie tylko z łańcuckiego zamku ale z pięknego lasku i fajnych tras rowerowych. W naszej imprezie uczestniczyli aktywnie rowerzyści z Ukrainy, którzy również byli zauroczenie miejscem imprezy i ilością uczestników oraz wspaniałą organizacją.

My organizatorzy tej wspaniałej imprezy szczególnie dziękujemy Gazecie Wyborczej, która zainspirowała w nas chęć zrobienia czegoś wspaniałego zarówno dla siebie i dla innych, bo nie musi to być komercja za duże pieniądze. Dzięki tym ludziom udało się wyciągnąć niektórych z domów a uczestnikom imprezy doznać wspaniałych wrażeń.

Z poważaniem

Prezes Łańcuckiego Towarzystwa Cyklistów w Łańcucie
Tadeusz Dubiel

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here